close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • INSTRUKCJA UMAWIANIA SIĘ NA SPOTKANIE PASZPORTOWE W KONSULACIE W MANCHESTRZE

 •  

   

  1. Proszę wejść na stronę https://secure.e-konsulat.gov.pl/.
  2. Proszę wybrać kraj oraz placówkę: Wielka Brytania, Manchester.
  3. Proszę wybrać zakładkę Wizyty w Konsulacie – Sprawy paszportowe.
  4. Proszę uważnie zapoznać się z instrukcją dotyczącą zasad umawiania się na spotkanie.
  5. System pozwala na jednokrotną rejestrację na spotkanie w urzędzie. Ponowna rejestracja możliwa jest tylko po odwołaniu wcześniejszej wizyty lub po upływie terminu, na który została ona wyznaczona.
  6. Wypełniając formularz, należy podać na górze dane kontaktowe, a poniżej dane osobowe osoby, dla której składany będzie wniosek. W przypadku dzieci w dolnych rubrykach należy podać dane dziecka, a nie rodziców lub opiekunów (1 wniosek = 1 miejsce).
  7. Wyjątkowo, w przypadku umawiania spotkania w celu uzyskania pierwszego paszportu tymczasowego na podstawie brytyjskiego odpisu aktu urodzenia dla dziecka, należy wybrać opcję „paszport tymczasowy na powrót do Polski” i podać dane jednego z rodziców, a nie dziecka.
  8. Wyznaczona godzina jest orientacyjna i oznacza, że dopiero po tej godzinie wnioskodawca zostanie obsłużony. Osoby, które znacząco się spóźnią, mogą zostać odesłane i zmuszone do ponownego umówienia spotkania.
  9. Po przybyciu do urzędu i wypełnieniu wniosku paszportowego należy pobrać numerek do wydziału paszportowego i poczekać na wywołanie go przez pracownika konsulatu. Osoby bez wypełnionych wniosków są odsyłane od okienka i muszą ponownie pobrać numerek.
  10. Osoby umawiające się na spotkanie w sprawach paszportowych są zobowiązane do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi zasad składania wniosków oraz wymaganych dokumentów, umieszczonych na stronie http://manchester.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/sprawy_paszportowe.

   

   


  WAŻNE!

  w styczniu 2013 r. została zniesiona właściwość terytorialna w sprawach paszportowych. W związku z powyższym polscy obywatele mogą aplikować o dokumenty paszportowe w dowolnym wybranym przez siebie konsulacie lub biurze paszportowym w kraju.

   

  W sprawach paszportowych można więc umówić się na spotkane do dowolnego konsulatu w Wielkiej Brytanii: w Londynie, Edynburgu lub Manchesterze.


   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: