• Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej
  • AKTUALNOŚCI

  • 9 stycznia 2019

    Asystent ds. prawnych i pomocy konsularnej

    Numer ogłoszenia 01/2019
    Data ukazania się ogłoszenia: 09 stycznia 2019 r.

    Konsulat Generalny RP w Manchesterze poszukuje kandydatów na stanowisko:

    ASYSTENT DS. PRAWNYCH I POMOCY KONSULARNEJ

    Wymiar etatu: 01
    Liczba stanowisk: 01
    Wymiar czasu pracy: 40 godzin tygodniowo

    Adres i miejsce wykonywania obowiązków służbowych:
    Wydział Spraw Prawnych i Pomocy Konsularnej
    Konsulat Generalny RP w Manchesterze
    Manchester One Building
    51 Portland Street
    M1 3LD Manchester

    Główny zakres obowiązków na stanowisku:

    1. Przygotowywanie korespondencji urzędowej z instytucjami polskimi, brytyjskimi oraz z petentami w sprawach stanu cywilnego, pomocy konsularnej oraz w sprawach wniosków o udzielenie pomocy prawnej;
    2. Telefoniczna obsługa urzędów polskich, brytyjskich oraz petentów w ww. sprawach;
    3. Bezpośrednia obsługa petenta oraz przyjmowanie opłat konsularnych w sprawach prawnych, stanu cywilnego oraz pomocy konsularnej na okienku konsularnym Wydziału Spraw Prawnych i Pomocy Konsularnej;
    4. Obsługa skrzynki poczty elektronicznej Wydziału Spraw Prawnych i Pomocy Konsularnej;
    5. Prowadzenie konsularnych baz danych.

     Wymagania niezbędne:

    1. Obywatelstwo polskie;
    2. Wykształcenie wyższe, preferowane prawne, administracyjne lub z zakresu nauk społecznych;
    3. Znajomość języka polskiego i angielskiego przynajmniej na poziomie C1 (biegłość językowa);
    4. Poświadczenie bezpieczeństwa upoważaniającego do dostępu do informacji oznaczonych klauzulą „poufne” lub w przypadku jego braku zgoda na poddanie się postępowaniu sprawdzającemu;
    5. Biegła obsługa komputera;
    6. Dobra organizacja czasu pracy;
    7. Umiejętność prowadzenia korespondencji biurowej/urzędowej w języku polskim i angielskim;
    8. Systematyczność, dokładność oraz umiejętność pracy w zespole;
    9. Dojrzałość oraz wysoka kultura osobista.

    Wymagania dodatkowe, będące atutem:

    1. Doświadczenie zawodowe w pracy biurowej.

    Wymagane dokumenty i oświadczenia:

    1. CV i list motywacyjny sporządzone w języku angielskim;
    2. Kwestionariusz osobowy wg wzoru sporządzonego w języku polskim;
    3. Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji;
    4. Oświadczenie kandydata o niekaralności;
    5. Oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na poddanie się postępowaniu sprawdzającemu (jeśli dotyczy);
    6. Kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie;
    7. Kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie obywatelstwa polskiego;
    8. Kopia dokumentów potwierdzających posiadanie stosownego doświadczenia (jeśli dotyczy);
    9. Kopia dokumentów potwierdzających znajomość języków obcych (jeśli dotyczy).

    Termin składania aplikacji:

    Dokumenty można składać korespondencyjnie do dnia 25 stycznia 2019 r.
    Decyduje data wpływu dokumentów do Konsulatu Generalnego RP w Manchesterze.
    Oferty otrzymane po ww. terminie nie będą brane pod uwagę.

    Adres urzędu:

    Dopisek na kopercie:
    Aplikacja na stanowisko asystenta ds. prawnych i pomocy konsularnej.

    Dodatkowe informacje:

    Dokumenty powinny być opatrzone datą i własnoręcznym podpisem kandydata.

    W aplikacji należy wskazać aktualny numer telefonu oraz adres poczty elektronicznej.

    Dokumenty załączone do aplikacji nie będą zwracane.

    Konsulat zastrzega sobie prawo do kontaktu wyłącznie z wybranymi kandydatami w celu zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.