close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 19 października 2018

  Informujemy, że w dniu 3 listopada 2018 r. (sobota) odbędzie się dyżur konsularny w Kingston upon Hull

  UWAGA! LIMIT MIEJSC NA SPOTKANIA ZOSTAŁ WYCZERPANY.

   

  W tym dniu przyjmowane będą wnioski o wszystkie rodzaje paszportów – dla dzieci i dorosłych.

   

   

  DATA DYŻURU:

   

  3 listopada 2018 r. (sobota)

   

   

  MIEJSCE DYŻURU:

   

  NICE Migrant Centre

  25/26 Park Street

  Kingston upon Hull HU2 8RR

   

  (Informacja dla osób przyjeżdżających na dyżur samochodem: w pobliżu miejsca dyżuru jest centrum handlowe – St Stephen’s Shopping Centre – posiadające parking).

   

   

  ZAPISY NA SPOTKANIE:

   

  Zapisy rozpoczną się w dniu 28 października 2018 r. (niedziela) o godz. 12.00 i będą prowadzone do wyczerpania miejsc wyłącznie poprzez ogólnodostępną platformę elektronicznych zapisów e-Konsulat pod adresem: https://secure.e-konsulat.gov.pl/.

  Zgłoszenia w innej formie nie będą przyjmowane.

   

   


   

  WAŻNE!

   

  Po wejściu na platformę e-Konsulat należy wybrać kraj: Wielka Brytania oraz miejscowość: Manchester, następnie kliknąć w zakładkę: Sprawy paszportowe i w prawym górnym rogu wybrać lokalizację: Kingston upon Hull. Po wskazaniu liczby osób, dla której ma zostać umówiona wizyta, pojawi się termin 3 listopada oraz godziny.

   


   

   

  Na dyżur należy przybyć z wydrukowanym potwierdzeniem spotkania, które będzie dostępne po zakończeniu rejestracji i które dodatkowo zostanie przesłane na podany w trakcie rejestracji adres e-mail.

   

   


   

  WAŻNE!

   

  Informacja o lokalizacji w Kingston upon Hull pojawi się na potwierdzeniu, ale w tabelce z adresem będzie widniał Manchester.

   


   

   


   

  WAŻNE!

   

  Liczba miejsc na dyżurze jest ograniczona – o zapisie na spotkanie będzie decydować kolejność zgłoszeń. Tylko te osoby, które otrzymają potwierdzenie z datą i godziną wizyty, będą mogły złożyć wniosek w trakcie dyżuru konsularnego.

   


   

   

  OPŁATY:

   

  Opłaty paszportowe w trakcie dyżuru będą przyjmowane wyłącznie w postaci „postal order” wystawionego na „Consulate General of the Republic of Poland in Manchester” na kwotę równoważną opłacie za paszport. Nie będzie możliwości wniesienia opłaty gotówką lub kartą.

   

  Wysokość opłat za paszport:

   

  • paszport 10-letni dla osoby dorosłej88 GBP (jeżeli poprzedni paszport został utracony lub zniszczony z przyczyn zawinionych przez  posiadacza – 262 GBP);
  • paszport 10-letni ze zniżką dla uczniów, studentów, emerytów, rencistów, inwalidów oraz kombatantów (na podstawie dokumentów potwierdzających prawo do ulgi) – 44 GBP
  • paszport 5-letni (do 13. roku życia) – 28 GBP (jeżeli poprzedni paszport został utracony lub zniszczony z przyczyn zawinionych przez  opiekuna osoby małoletniej – 167 GBP);
  • pierwszy paszport tymczasowy dla dziecka 24 GBP.

   

   

  KOPERTY DO WYSYŁKI PASZPORTÓW:

   

  Do wniosku należy również dołączyć kopertę next day special delivery, opłaconą (paid up to) lub z naklejonym znaczkiem special delivery, poprawnie zaadresowaną, w której zostanie przesłany gotowy paszport.

   

  Zarówno opłatę w postaci „postal order”, jak i kopertę „next day special delivery” należy zakupić na poczcie przed wizytą na dyrzuże.

   

   


   

  WAŻNE!

   

  Przed wizytą należy zapoznać się z informacją dotyczącą zasad składania wniosków w sprawach paszportowych oraz wymaganych dokumentów, która znajduje się na stronie urzędu www.manchester.msz.gov.pl w zakładce INFORMACJE KONSULARNE. Rejestracja w systemie e-Konsulat oznacza, że wnioskujący zapoznał się z tabelą opłat konsularnych, zasadami składania wniosków i dokumentami, które są wymagane przy ubieganiu się o paszport.

   


   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: