close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 22 listopada 2018

  W dniach 8 i 9 grudnia 2018 r. w siedzibie konsulatu w Manchesterze odbędzie się akcja "Błękitny weekend w Konsulacie” – sesja bezpłatnych porad prawnych radców prawnych specjalizujących się w prawie polskim i brytyjskim.

  Konsulat Generalny RP w Manchesterze uprzejmie informuje, że w dniach:

  Sobota, 8 grudnia 2018 r. w godz. 10:00-17:00

  Niedziela, 9 grudnia 2018 r. w godz. 10:00-15:00

  w siedzibie Konsulatu w Manchesterze odbędzie się akcja "Błękitny weekend w Konsulacie” – sesja bezpłatnych porad prawnych radców prawnych specjalizujących się w prawie polskim i brytyjskim.
  Powyższe porady to szansa na swobodną, 30-minutową rozmowę i uzyskanie pomocnych informacji, które pozwolą Państwu poradzić sobie z niezałatwionymi sprawami i problemami prawnymi w Polsce i Wielkiej Brytanii.

   

  Porady będą udzielane z zakresu m.in. prawa cywilnego, rodzinnego, opiekuńczego, spraw alimentacyjnych, majątkowych, prawa spadkowego, gospodarczego, emerytur i rent oraz spraw karnych.

  Możliwym będzie także spotkanie z konsulami wydziału spraw prawnych i pomocy konsularnej
  i bezpośrednia rozmowa na tematy z zakresu pomocy konsularnej (np. spraw dziecięcych, deportacyjnych i in.).

   

  W tych dniach nie będzie można zrealizować żadnych standardowych czynności konsularnych. W sprawach tych zapraszamy do zapisów w dni robocze za pośrednictwem platformy E-Konsulat (www.e-konsulat.gov.pl).

  Z akcji może skorzystać każdy obywatel polski.

   

  UWAGA:

  →    zgłoszenia prosimy kierować e-mailem na adres: manchester.prawny@msz.gov.pl;

  →    zgłoszenia muszą zawierać imię i nazwisko, telefon kontaktowy i opis problemu prawnego, którego ma dotyczyć porada. Brak powyższych informacji spowoduje pozostawienie zgłoszenia bez odpowiedzi;

  →    zgłoszenia będą weryfikowane pod kątem zgłaszanego problemu prawnego;

  →    warunkiem uczestnictwa jest otrzymanie przez zgłaszającego e-mailem potwierdzenia zgłoszenia, ze wskazaną datą i godziną spotkania. Osoby bez potwierdzenia nie zostaną wpuszczone do Konsulatu. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości;

     wysłanie zgłoszenia będzie równoznaczne z Państwa zgodą na przetwarzanie danych osobowych w celu udzielenia porady i uczestnictwa w akcji;

     ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń;

  →    Konsulat nie ponosi odpowiedzialności za treść udzielanych w ramach spotkań opinii prawnych.

   

  Projekt realizowany jest przez Konsulat Generalny RP w Manchesterze we współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Warszawie.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: