close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • Aktualności

  Sekcja zawiera informacje o bieżącej działalności Konsulatu Generalnego RP w Manchesterze.

  Polonia w WB

  Tu uzyskasz wszystkie informacje o Polonii w Wielkiej Brytanii: listę organizacji polonijnych i najnowsze informacje o ich działalności.

  Konsulat

  Sekcja prezentuje informacje o Kierownictwie i strukturze Konsulatu Generalnego RP w Manchesterze. Tutaj znajdziesz też informacje o polskich placówkach w WB.

  Informacje konsularne

  Tu znajdziesz informacje konsularne, przepisy prawne, ostrzeżenia i porady. Dowiesz się też jak wystąpić o paszport.

 • OKRĘG KONSULARNY PLACÓWKI

 • Nazwa „okręg konsularny" oznacza obszar wyznaczony urzędowi konsularnemu w państwie przyjmującym do wykonywania funkcji konsularnych. Urzędnicy konsularni wyznaczeni do pracy w danym konsulacie mogą wykonywać swoje funkcje jedynie na ściśle określonym obszarze danego państwa.

   

  UWAGA: Zgodnie z właściwością terytorialną Konsulat Generalny RP w Manchesterze, załatwia sprawy konsularne dla obywateli polskich zamieszkałych na terenie Wielkiej Brytanii w następujących hrabstwach: Northumberland, Tyne and Wear, County Durham, Cumbria, Lancashire, North Yorkshire, East Riding of Yorkshire, South Yorkshire, West Yorkshire, Greater Manchester, Merseyside, Chesire, Derbyshire, Nottinghamshire, Lincolnshire, Rutland, Leicestershire, Staffordshire, Shropshire, Isle of Man oraz na całości obszaru Walii.

   

  Osoby zamieszkałe poza okręgiem konsularnym konsulatu w Manchesterze, w zależności od miejsca swojego zamieszkania, w sprawach prawnych, obywatelstwa i opieki konsularnej mogą zwracać się jedynie do:

  - Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Londynie (pozostałe hrabstwa Anglii),

  - Konsulatu Generalnego RP w Edynburgu (Szkocja i Irlandia Północna).

   

  Przypominamy, że miasta takie, jak: Wolverhampton, Birmingham, Gloucester, Hereford, mimo swojego położenia w pobliżu Manchesteru, leżą w okręgu konsularnym Wydziału Konsularnego Ambasady  RP w Londynie.

   

  Jednocześnie informujemy, iż w styczniu 2013 r. została zniesiona właściwość terytorialna w sprawach paszportowych. W związku z powyższym polscy obywatele mogą aplikować o dokumenty paszportowe w dowolnym wybranym przez siebie konsulacie lub biurze paszportowym w kraju.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: