close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej
 • Aktualności

  Sekcja zawiera informacje o bieżącej działalności Konsulatu Generalnego RP w Manchesterze.

  Polonia w WB

  Tu uzyskasz wszystkie informacje o Polonii w Wielkiej Brytanii: listę organizacji polonijnych i najnowsze informacje o ich działalności.

  Konsulat

  Sekcja prezentuje informacje o Kierownictwie i strukturze Konsulatu Generalnego RP w Manchesterze. Tutaj znajdziesz też informacje o polskich placówkach w WB.

  Informacje konsularne

  Tu znajdziesz informacje konsularne, przepisy prawne, ostrzeżenia i porady. Dowiesz się też jak wystąpić o paszport.

 • AKTUALNOŚCI

 • 17 lipca 2017

  9 lipca 2017 r. w sali parafialnej kościoła pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Manchesterze Zespół Folklorystyczny Polonez Manchester wraz z dziećmi zrzeszonymi w zespole Młody Polonez zorganizował koncert z okazji zakończenia roku szkolnego.

  Zróżnicowany repertuar, piękna muzyka i kolorowe stroje przeniosły publiczność w bogaty świat polskiego folkloru. Grupa przedstawiła układy taneczne z wielu regionów Polski, tańcząc między innymi układy lubelskie, podkarpackie, kujawskie oraz łowickie.  Najmłodsi zaś przedstawili tańce krakowskie, podhalańskie, śląskie i kurpiowskie. Nie zabrakło również muzyki i wspólnego śpiewu.

  Konsulat Generalny RP w Manchesterze reprezentował konsul Mirosław Sycz, kierownik Wydziału ds. paszportowych i obywatelstwa.

   

   

   

   

   

  Polonez Manchester powstał w 1949 r. Jego członkowie kochają polską kulturę i tradycje. Z wielką dumą przekazują swoje pasje kolejnym pokoleniom, radując swoimi występami szerokie grono odbiorców.

   

   

   

  19 lipca  2017 r. grupa będzie reprezentowała Manchester na Światowym Festiwalu Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie. Życzymy im powodzenia.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: