close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej
 • Aktualności

  Sekcja zawiera informacje o bieżącej działalności Konsulatu Generalnego RP w Manchesterze.

  Polonia w WB

  Tu uzyskasz wszystkie informacje o Polonii w Wielkiej Brytanii: listę organizacji polonijnych i najnowsze informacje o ich działalności.

  Konsulat

  Sekcja prezentuje informacje o Kierownictwie i strukturze Konsulatu Generalnego RP w Manchesterze. Tutaj znajdziesz też informacje o polskich placówkach w WB.

  Informacje konsularne

  Tu znajdziesz informacje konsularne, przepisy prawne, ostrzeżenia i porady. Dowiesz się też jak wystąpić o paszport.

 • AKTUALNOŚCI

 • 14 lipca 2017

  W Stoke odbył się największy jak dotąd turniej Football Academy UK (FAUK) – najliczniejszej polonijnej sieci szkółek piłkarskich w Anglii.

   

  25 czerwca 2017 r. do Dimensions Leisure Centre w Stoke zjechali zawodnicy z 18 ośrodków FAUK z całej Anglii. Towarzyszyli im managerowie, trenerzy oraz rodzice i opiekunowie.

   

  Uczestników turnieju przywitali zaproszeni goście: konsul Mirosław Sycz, który reprezentował Konsulat Generalny RP w Manchesterze, prezes Football Academy Radosław Soperczak i dyrektor FAUK Jason Durkin.

   

   

  Zgodnie z planem rozgrywki toczyły się w sześciu kategoriach wiekowych: U13, U11, U9, U8, U7 oraz najmłodszych adeptów U6 i U5 (gry i zabawy). W turnieju wzięło udział blisko 300 dzieci reprezentujących 28 drużyn.

   

  Choć początkowo deszczowa pogoda mocno dawała się we znaki organizatorom i wszystkim uczestnikom oraz obserwatorom, z czasem warunki do grania stały się wręcz idealne.

   

  Na siedmiu boiskach rozgrywki toczyły się nieprzerwanie i – trzeba to podkreślić – przebiegały w świetnej, piłkarskiej atmosferze fair play.

   

   

   

   

   

  Zawodnicy drużyn, które akurat miały przerwę w rozgrywkach, mogli spędzić wolny czas na zabawach na dmuchanym zamku. Głód można było natomiast zaspokoić, korzystając z przysmaków z ustawionego specjalnie grilla. Radość dzieci wywołała oferta przedstawiciela firmy kosmetycznej Eclair, który sprezentował zawodnikom 300 gum Turbo.

   

  Szczególnie uważnie rozgrywkom w kategorii U11 przyglądał się trener koordynator FA i FAUK Paweł Jędrzejewski, którego zadaniem było dokonanie wyboru zawodnika na jesienne zgrupowanie kadry Polski.

   

   

   

   

   

  Jednakże – niezależnie od końcowej klasyfikacji turnieju – wszyscy jego uczestnicy byli prawdziwymi zwycięzcami, dla organizatorów turnieju zaś największą nagrodą były szczere uśmiechy na twarzach zawodników.

   

   

  Więcej informacji można znaleźć na stronie FAUK.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: