close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczpospolitej Polskiej
 • Aktualności

  Sekcja zawiera informacje o bieżącej działalności Konsulatu Generalnego RP w Manchesterze.

  Polonia w WB

  Tu uzyskasz wszystkie informacje o Polonii w Wielkiej Brytanii: listę organizacji polonijnych i najnowsze informacje o ich działalności.

  Konsulat

  Sekcja prezentuje informacje o Kierownictwie i strukturze Konsulatu Generalnego RP w Manchesterze. Tutaj znajdziesz też informacje o polskich placówkach w WB.

  Informacje konsularne

  Tu znajdziesz informacje konsularne, przepisy prawne, ostrzeżenia i porady. Dowiesz się też jak wystąpić o paszport.

 • AKTUALNOŚCI

 • 14 lipca 2017

  8 lipca 2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Polskiej Szkole Sobotniej im. Pana Kleksa w Accrington.

   

  W wydarzeniu uczestniczyła wicekonsul Karolina Kowalczyk, która wraz z dyrektor szkoły Martą Kiedrowicz oraz kadrą nauczycielską wręczyła świadectwa, dyplomy oraz nagrody książkowe uczniom wyróżniającym się w minionym roku szkolnym osiągnięciami w nauce. Rodzice tych dzieci w podziękowaniu za trud i pracę wkładaną w pielęgnację u dzieci polskiej kultury, tradycji i języka otrzymali od dyrekcji szkoły listy gratulacyjne.

   

   

   

   

  Wręczone zostały również polskie świadectwa, które dzieci uzyskały dzięki współpracy szkoły z Gimnazjum i Liceum Śródziemnomorskim im. św. Dominika Guzmana w Lublinie. Jedna z uczennic otrzymała nawet świadectwo z czerwonym paskiem, co napawało ogromną dumą rodziców i nauczycieli!

   

  W imieniu Konsula Generalnego RP w Manchesterze wicekonsul dodatkowo nagrodziła dwoje uczniów, którzy zdobyli najwyższe osiągnięcia w nauce, oraz dwoje, którzy zajęli wysokie lokaty w corocznym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez Polską Szkołę Ojczystą w Manchesterze.

   

   

   

   

  Wydarzenie jak zwykle uświetniła obecność Pana Kleksa. Odbył się także pokaz zdjęć przypominających wszystkie wydarzenia i projekty, które miały miejsce w ciągu roku szkolnego, m.in. Dzień Dziecka, projekt „Ludowo na nowo”, wymiany międzyszkolne z Gimnazjum i Liceum Śródziemnomorskim im. św. Dominika Guzmana w Lublinie, Andrzejki czy też Walentynki.

   

  Zdjęcia: Artur Giers

  Zdjęcia: Artur Giers
  Zdjęcia: Artur Giers
  Zdjęcia: Artur Giers
  Zdjęcia: Artur Giers
  Zdjęcia: Artur Giers
  Zdjęcia: Artur Giers
  Zdjęcia: Artur Giers
  Zdjęcia: Artur Giers
  Zdjęcia: Artur Giers

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: